Sukienka dla klepsydry 1024

sukienka dla klepsydry

Od czasów, gdy gwiazdą ekranów była Marilyn Monroe minęło już nieco czasu – a mimo upływu lat figura klepsydry, jaką miała, wciąż święci triumfy. Wprawdzie dziś staramy się odchodzić od jednoznacznego określania ideału kobiecości czy męskości – tym niemniej figura klepsydry uchodzi za bardzo kobiecą.

Wybór sukienki nie jest tak trudny, jak w przypadku innych typów sylwetki, niemniej i tutaj warto trzymać się kilku reguł.

Charakterystyka klepsydry

Aby łatwo sobie uzmysłowić, czym się cechuje ta figura, wyobraźmy sobie Marilyn Monroe, która typ urody wciąż uchodzi za symbol piękna. Widzimy więc kobietę proporcjonalnie zbudowaną, której atutem jest wąska, świetnie ukształtowana talia, natomiast linie bioder i ramion ze sobą harmonizują. Zwykle też klepsydra odznacza się zgrabnymi nogami.

Podkreśl delikatnie atuty

Paniom z wąską talią i proporcjonalnej budowie poleca się dopasowane sukienki tworzone raczej z lekkich materiałów, które nadają sylwetce lekkości. Wszelkie kreacje oversized niech lepiej nie wychodzą z szafy. Może sprezentuj je koleżance, na której będą leżały jak ulał? Luźne fasony nie są dla Ciebie, przecież przywdziewając je, pozbyłabyś się swoich największych atutów.

Posiadaczki takiej figury mogą się śmiało uważać za w czepku urodzone. Nie muszą się specjalnie ograniczać, jeśli chodzi o dobór garderoby. Niemal we wszystkim dobrze wyglądają.

Nie musisz specjalnie eksponować swoich kształtów, jedynie je delikatnie zaakcentuj.

Dobierz suknię z wcięciem i dopasuj do niej wyraźny pasek, pamiętając, by nie był, ani za duży, ani nadmiernie wąski. Jeśli chodzi o długość – i tutaj masz spore pole manewru. Jeśli dobrze się czujesz w mini, nic nie stoi na przeszkodzie, ale w midi także będziesz się prezentowała nader szykownie!

Dodatki

Dodatkami nie tuszujemy niedostatków figury, niczego nie zakrywamy, ani nie odwracamy uwagi od danej części ciała. Skupiamy się raczej na tym, aby je łagodnie podkreślić i dodać swojemu wyglądowi dodatkowego uroku!

Poprzedni artykułNastepny artykuł