Mierzenie sukni ślubnej 950

mierzenie sukni ślubnej

Termin ślubu już wyznaczony, a tymczasem tyle jeszcze zostało do zrobienia! Oczywiście nie wszystko leży na głowach młodej pary, ale o pewne sprawy nikt tak dobrze się nie zatroszczy jak właśnie oni.

Panna Młoda już ma pewne wyobrażenia na temat sukni ślubnej. Teraz pora, aby wybrać się do sklepu i wybrać model, w którym będzie się prezentowała, a przede wszystkim czuła najlepiej.

Oto, co powinnaś wziąć pod uwagę podczas mierzenia ślubnej kreacji.

Czas i dobry nastrój

Niektóre z nas już od najmłodszych lat snują plany na temat tego, jak będą wyglądały w sukni ślubnej. Pół żartem, pół serio można napisać, że zanim jeszcze pojawi się „ten jedyny”, wszystkie szczegóły dopięte są na ostatni guzik.

Przed wybraniem się na przymiarki upewnij się, że masz dużo czasu w zanadrzu i przynajmniej wiele godzin aż do wieczora możesz na to poświęcić. Niech nic nie zaprząta Twojej głowy, wtedy mogłabyś działać zbyt pochopnie. A istotne jest to, aby był on przeprowadzony na spokojnie. „Co nagle, to po diable” – zwykło się niegdyś mówić i – cóż – wiele w tym prawdy.

Niech to będzie czas dla Ciebie, udaj się w poszukiwanie sukni wypoczęta i w dobrym nastroju. Dobre samopoczucie w znaczącym stopniu będize przecież rzutowało na ocenę poszczególnych propozycji.

Co ubrać na mierzenie?

Ubierz się tak, aby czuć się dobrze w swojej skórze. Zaczynając od bielizny (co jasne!) – niech nie będzie koronkowa, ani zbyt ciemna, polecamy raczej tą w jasnych lub cielistych odcieniach. Ważne, aby nie prześwitywała przez przymierzane kreacje. Poza tym pamiętaj, że ekspedientka będzie Ci towarzyszyła również w przebieralni, by pomóc przywdziać kreację, dlatego dopilnuj, aby bielizna nie odsłaniała zbyt wiele, co mogłoby być dość krępujące dla obydwu stron.

Gdy chodzi o biustonosz, dobrze, by nie wystawał z sukni, idealną więc propozycją jest popularna bardotka lub bukaretka z odpinanymi ramiączkami.

Możesz też zabrać ze sobą elementy garderoby lub na przykład szpilki na przebranie, żeby sprawdzić, jaka dana suknia uzupełnia się z butami na wysokim obcasie.

Raczej bez makijażu

Odradzamy nakładanie wyrazistego makijażu, gdyż mógłby zabrudzić mierzone suknie. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby lekko podkreślić swą urodę delikatnymi preparatami kosmetycznymi.

Z przyjaciółką raźniej

Wiadomo, zawsze – lub przeważnie – w wesołym towarzystwie raźniej. Dlatego zaproponuj wspólny wypad z przyjaciółką, która nie tylko wesprze Cię na duchu, ale też dobrze doradzi.

Poprzedni artykułNastepny artykuł