Jaka sukienka na obronę 1397

Co roku studenci podchodzą do obrony swoich prac licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Większość z nich zadaje sobie wtedy pytanie „Jak się ubrać na obronę?”

Tego dnia to nie wygląd odgrywa najważniejszą rolę, tylko wiedza i umiejętność prowadzenia dyskusji, jednak nasza prezencja może mieć duży wpływ na to jak zostaniemy odebrani przez komisję. Przeczytaj nasz post i poczuj się nieco mniej zestresowanym całą sytuacją.

W czym na obronę?

Niezaprzeczalnie można stwierdzić, że dzień obrony pracy naukowej jest dniem przełomowym w życiu każdego studenta. Decydując się na strój w stylu casual można sprawić, że nasza osoba zostanie odebrana mało poważnie, a co za tym idzie – komisja potraktuje to jako brak szacunku. W przypadku tak doniosłego wydarzenia stwierdzenie „Jak Cię widzą, tak Cię piszą” z pewnością jest na miejscu. Wygodne trampki i ciepłą bluzę przygotuj na świętowanie po obronie w gronie przyjaciół.

Sukienka na obronę

Jaką sukienkę ubrać na obronę, by studentka prezentowała się jako dobrze wychowana, młoda dama? Najprostszą odpowiedzią będzie mała czarna. Jej uniwersalność i klasyczny krój sprawi, że niezależnie od tego kto zasiądzie w naszej komisji, zrobimy na nim dobre wrażenie. Ważne by nasza sukienka nie była za krótka, a dekolt zbyt głęboki. Proste kroje o długości za kolano będą najbezpieczniejszą opcją.

Pamiętaj, by dodatki, na które się zdecydujesz były delikatnie i nie rzucające się w oczy. Niestety profesorowie mogą nie docenić Twojej modowej pasji i nie spojrzeć przychylnie na ogromny łańcuszek ze skarabeuszem, czy dwunastocentymetrowe szpilki w zwierzęcy wzór. Zdecyduj się na balerinki lub sandałki na niskim obcasie.

Poprzedni artykułNastepny artykuł