Jak dobrać sukienkę do figury jabłka 1001

Czym charakteryzuje się figura jabłka? Przede wszystkim wystającym brzuszkiem, drobną pupą oraz bardzo zgrabnymi nogami. Odpowiednie stylizacje powinny tworzyć wcięcie w talii, maskować brzuch oraz podkreślić największy atut – nogi. Panie o figurze jabłka powinni czuć się komfortowo w swoich stylizacjach.

Figura jabłko – charakterystyka

Każda kobieta jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju, dlatego ciężko jednoznacznie określić jakiego kształtu jest jej figura. Co sprawia, że nazywamy kobiece figury: jabłkiem, gruszką lub klepsydrą? Wszystko dzieje się za sprawą zgeneraalizowaych cechy, które wyróżniają każdą z sylwetek.

O kobietach z figurą jabłka mówi się wtedy, gdy mają one wystający i zaokrąglony brzuszek, ramiona i biodra tej samej szerokości oraz brak mocno zarysowanej talii. Do największych atutów jabłka należą nogi. Kształt nóg może się różnić, ponieważ w wielu przypadkach jabłka posiadają nieco obfitsze uda, lecz bardzo zgrabne łydki. Natomiast inne mogą cieszyć się zgrabnymi nogami już od linii pośladków, które są zazwyczaj niewielkie.

Oprócz tego kobiety o tym kształcie, mają krótką szyję i pełny biust, co również może mieć duży wpływ na odpowiedni dobór stylizacji.

Sukienki dla figury jabłka

W przypadku tej figury najodpowiedniejszym wyborem będą nieco luźniejsze kroje sukienek. Jeśli lubisz sukienki o obcisłym kroju, zdecyduj się na miękkie materiały z drapowaniami. Wszystkie szczypanki, zakładki i pliski to świetne sposoby na zamaskowanie brzuszka, przy okazji zarysowując kształt klepsydry. Jeśli należysz do fanek luźniejszych krojów, wybieraj tylko te opływające twoje kształty. Dla jabłka polecamy rękawki o długości 3/4.

Długość kreacji powinna sięgać do łydek. Jeśli masz zgrabne nogi, nie przykrywaj ich długościami maxi! Wybieraj tylko te za kolana, o długości midi lub do łydek. Pamiętaj, że zbyt krótkie sukienki mogą optycznie powiększyć górę twojego ciała.

Figura jabłka, tak samo jak pozostałe, jest wyjątkowa i powinna być w odpowiedni sposób stylizowana, tak by podkreślać tylko jej największe atuty. Maskowanie mankamentów, jakimi jest brzuch lub szerokie ramiona, niech nie spędzają ci snu z oczu. Kieruj się instynktem, a całość z pewnością będzie prezentować się pięknie i z klasą.

Poprzedni artykułNastepny artykuł