Jaka sukienka na ślub cywilny 1389

Śluby, niezależnie od tego jakie są, dla pary młodej stanowią jedno z ważniejszych wydarzeń w ich życiu. W zależności od wyznawanych przez nas wartości, możemy zdecydować się na ceremonię kościelną, konkordatową lub cywilną. I chociaż w każdym z nich chodzi o połączenie w węzeł małżeński pary kochających się ludzi, ślub cywilny różni się od pozostałych formą i miejscem, w którym się odbywa, jednak ma jeden wspólny mianownik. Panna młoda chce tego dnia wyglądać jak najpiękniej, a jej suknia powinna odzwierciedlać jej osobowość.

Mówi się, że biała i długa suknia zarezerwowana jest jedynie dla par biorących ślub kościelny. W przypadku ślubu cywilnego przyszła mężatka powinna wybrać krótszą i skromniejszą kreację, która nie będzie za bardzo rzucała się w oczy… Jest to oczywiście stek bzdur, z którym się nie zgadzamy, ponieważ każda panna młoda tego dnia powinna być prawdziwą księżniczką.

Sukienka na ślub cywilny

Dla wszystkich panien młodych decydujących się na ślub cywilny mamy świetną wiadomość. Tak naprawdę nic was nie ogranicza! Wachlarz możliwości, które macie przed sobą sprawią, że zakręci się wam w głowie. I to wcale nie od ilości wypitego szampana… Jeśli nie jesteś tradycjonalistkami i biała suknia z trenem nie wchodzi w grę, możecie zdecydować się na letnią stylizację lub elegancki garnitur. Wybierając konkretny strój pamiętajmy, że nadal bierzemy udział w czymś ważnym i eleganckim. Schludna i dobrze dopasowana kreacja z pewnością skradnie serce panny młodej.

Jaka długość sukienki na wesele

To na jaką długość zdecyduje się przyszła panna młoda w zupełności zależy od niej. Zarówno długie i zwiewne sukienki do kostek, jak i sukienki koktajlowe o długości do kolan – sprawdzą się jako suknie na ślub cywilny. Pewne siebie i odważne panny młode decydują się czasami nawet na długość do połowy uda, jednak należy uważać tutaj, by nie przesadzić.

Sama długość to nie wszystko. Zwróćmy również szczególną uwagę na dekolt oraz przeźroczyste elementy. Dobierajmy naszą kreację tak, byśmy same czuły się w niej komfortowo, ale przy okazji nie wprawiły nikogo w zakłopotanie. Czasami mniej, znaczy więcej.

Kolor sukienki na ślub cywilny

Jak przy długości i modelu sukni, o kolorze również decyduje gust panny młodej. Klasycznym i pewnym wyborem z pewnością będą kreacje w pastelowych kolorach w połączeniu z delikatnymi dodatkami. Ale nie oznacza to, że możemy zapomnieć o wyraźnych odcieniach takie jak czerwień, pomarańcz czy żółć. Dla wszystkich fanek ciemnych barw również mamy dobrą wiadomość, jeśli marzy ci się suknia w kolorze grantu, zieleni lub czerni – na ślub cywilny z pewnością możesz ją ubrać.

Do największych zalet sukien wybieranych na ślub weselne należy ich uniwersalność. W przypadku, gdy zdecydujemy się na proste kroje, które wystarczy urozmaicić ciekawymi dodatkami, możemy być pewne, że „suknia ślubna” nie będzie jednorazowa.

Poprzedni artykułNastepny artykuł