Sukienki na wesele dla puszystych 1109

sukienki na wesele dla puszystych

Wesele to uroczystość, która dostarcza nam wielu wzruszeń. Szczególnie wówczas, kiedy to jest nasze wesele i zmieniamy swój stan cywilny. Ale również jako goście, więc przyjaciele bądź krewni pary młodej, odczuwamy podczas tego święta dużo emocji. Co ciekawe, towarzyszą nam one już podczas dobierania kreacji. Dotyczy to wszystkich kobiet – przy czym zdaje się, że nieco większy problem mają panie puszyste. Jaką na wesele wybrać sukienkę w typie „plus size”? – Służymy radą!

Jaką sukienkę plus size wybrać na wesele?

Wbrew pozorom również jako osoby o nieperfekcyjnej, choć i tak nader interesującej figurze mamy całkiem niemałe pole manewru przy wyborze kreacji weselnej. Myślenie, że puszystym paniom przysługują wyłącznie bezkształtne i do tego sięgające podeszew butów butów sukni. W tym wypadku pojęcie „kreacji” czy „stylówki” nie jest na miejscu. Na szczęście tego rodzaju stereotypy odchodzą w niebyt. Zobaczmy, w jakich fasonach i typach sukni możemy przebierać!

Przypomnijmy tu jeszcze o kwestiach, które warto wziąć do serca i się nimi kierować. Chodzi o to, by:

Wyeksponować swoje atuty (przecież każda dama ma cechę, z której powinna być dumna!). Dlatego też stawiamy na raczej luźny krój. Poza tym warto zastanowić się nad długą sukienką, która zaakcentuje powab i tajemniczość kreacji.

Czuć się swobodnie – jeśli czujemy się dobrze w danej kreacji, mamy wrażenie, że została wręcz zaprojektowana z myślą o nas i naszej figurze, wtedy nabieramy pewności siebie i świetnie się bawimy.

Najważniejsze. Pozostańmy sobą! Przede wszystkim mamy się same sobie podobać!

A teraz kilka przykładów na wymarzony weselny look:

Sukienki koronkowe

koronkowa sukienka na wesele dla puszystej

Zacznijmy od ponadczasowych koronek. Nie tylko zdobiły suknie naszych babci, ale także pań z poprzednich wieków. Nic dziwnego – to niestarzejący się i bardzo kobiecy trend. Przy czym obalmy tu kolejny modowy mit. Czy sukienki koronkowe przeznaczone są wyłącznie dla kobiet o nienagannej sylwetce? Nic z tych rzeczy. Delikatne i misternie zrobione koronki nadadzą Twojej kreacji lekkości, co zrównoważy drobne niedoskonałości sylwetki.

Dobrym rozwiązaniem jest na przykład koronkowa wstawka w okolicach dekoltu, która sprawi, że nasza sukienka na wesele nabierze szlachetnej dystynkcji.

Sukienki trapezowe

Teraz zastanówmy się nieco nad krojem. Idealne wprost dla puszystych pań będą sukienki trapezowe. Znamy je już od 60. lat ubiegłego wieku. Co jakiś czas powracają, robiąc furorę w różnych miejscach. To wszakże uniwersalny fason, chętnie noszony również przez puszyste damy, zapewniając im dużą swobodę ruchu.

Z jednej strony maskują niedociągnięcia Matki Natury, a z drugiej wciąż sprawiają, że czujemy się kobieco i wyglądamy atrakcyjnie.

Wzory na sukienkach

W kwestii weselnych stylizacji zwykło się myśleć, że puszyste panie powinny unikać sukienek z wzorami, szczególnie bardzo wyrazistymi. Takie stawianie sprawy jest dużym uproszczeniem. Wzorki bowiem mogą pomóc wywołać optyczne złudzenie, że jesteśmy szczuplejsze. Poza tym delikatny deseń – na przykład wyobrażający motyla – podkreśli pozytywne aspekty naszej osobowości!

Poprzedni artykułNastepny artykuł