Jaka sukienka dla świadkowej 892

Bycie świadkową to niezwykle ważny obowiązek. Jeśli zostałaś poproszona przez swoją siostrę, kuzynkę lub przyjaciółkę o towarzyszenie jej w tym wspaniałym dniu, musisz pamiętać, by twoja kreacja była idealnie dobrana. Siedząc obok panny młodej będziesz zwracać na siebie równie dużo uwagi co ona. Jakie sukienki wpasują się w rolę świadkowej? Z czego zrezygnować? O tym dowiesz się z naszego artykułu.

Jaki kolor sukienki dla świadkowej

Niestety wesele to wydarzenie, na które nie możemy ubrać jakiekolwiek sukienki. Elegancka uroczystość wymaga od każdego przestrzegania zasad i dress codu. Oczywiście wyjątkiem są tematyczne wesela, gdzie para młoda jasno określa co goście powinni mieć na sobie.

Jedną z zasad, które należy przestrzegać, gdy wybieramy sukienkę na wesele jest jej kolor. Dwoma podstawowymi odcieniami, których należy unikać są biel i czerń. Pierwszy z nich zarezerwowany jest jedynie dla panny młodej, nie chcesz przecież by goście mylili cię z najważniejszą osobą tego dnia. Co do czerni zdania są podzielone. Dla jednych jest to kolor kojarzący się z żałobą i smutkiem, jednak czerń dobrze prezentuje się w towarzystwie kolorowych dodatków. Najlepiej przed zakupem idealnej sukienki skonsultować jej kolor z panną młodą. Szczególnie dotyczy to druhny lub druhen. Jeśli jest ich więcej bardzo możliwe, że przyszła żona będzie mieć własną koncepcję na strój towarzyszących jej dziewcząt.

Długość sukienki na wesele

Pamiętaj o tym, że niezależnie od tego, czy będziesz druhną podczas ślubu cywilnego lub kościelnego, twoja sukienka powinna mieć odpowiednią długość.

W przypadku wesela tradycyjnego warto postawić na sukienkę midi, o rozkloszowanym kroju. Może i brzmi to banalnie, jednak jest to najbezpieczniejsze wyjście, które zawsze się sprawdza. Jeśli będziesz druhną podczas mniej zobowiązującej uroczystości możesz wybrać bardziej szaloną kreację. Odważne kolory, ciekawe dodatki i awangardowa fryzura z pewnością sprawią, że będziesz czuć się pięknie i wyjątkowo.

Sukienka dla druhny jest niemal tak samo ważna jak kreacja panny młodej. Obie stylizacje powinny ze sobą współgrać i pasować do siebie. Tylko w ten sposób każdy będzie widział, że pełnisz jedną z najważniejszych roli podczas wesela.

Poprzedni artykułNastepny artykuł