Jak wybrać suknię ślubną 885

Kiedy termin ślubu jest już zaklepany, sala wybrana, a zespół zaczyna stroić strony, przychodzi czas na wybór sukni ślubnej. Według wielu kobiet, jest to najważniejsza kreacja, jaką przyszło im kiedykolwiek wybrać. Mnogość fasonów i kolorów sprawia, że nie jedna przyszła panna młoda może nabawić się zawrotów głowy, gdy przegląda kolejne suknie. Jak zatem nie dać się zwariować i kierując się własnym gustem, wybrać tą jedyną suknie ślubną? Nasz wpis pomoże podejść do sprawy zadaniowo, nie zapominając o tym, że tego dnia to ty jesteś najważniejsza!

Jak wygląda Twoja idealna suknia ślubna?

Obecnie salony z sukniami ślubnymi posiadają w swoim asortymencie przeróżne kreacje, poczynając od prostych i delikatnych, kończąc na sukniach z dwumetrowym trenem i kryształkami na całej spódnicy. Dzięki takiemu wachlarzowi propozycji, z pewnością każda panna młoda znajdzie coś dla siebie.

Podczas wielu wizyt w salonach ślubnych pamiętaj, by nie kierować się obecnymi trendami, czy zdaniem przyjaciółek lub kogoś z rodziny. Ich sugestie z pewnością będą pomocne, jednak nie powinny decydować o ostatecznym wyniku. Suknia ślubna ma przede wszystkim być częścią ciebie i sprawiać, że czujesz się w niej niczym księżniczka. Jej głównym zadaniem jest podkreślenie osobowości i charyzmy przyszłej panny młodej.

Oczywiście oprócz własnego zdania, warto skorzystać z porad ekspedientek w salonach sukien ślubnych. Panie te są wyszkolone pod kątem doboru idealnej kreacji i czasami ich wprawne oko potrafi zasugerować krój, o którym nawet nie pomyślałaś.

Pierwsza wizyta w salonie sukien ślubnych

Pierwsza wizyta w salonie ślubnym powinna odbyć się conajmniej osiem miesięcy przed dniem ślubu. Wynika to nie tylko z faktu, że potrzeba czasu i wielu przymierzonych kreacji, by wiedzieć jaka pasuje nam najbardziej, ale też ze względu na czas potrzebny do poprawek. Niestety w wielu salonach czeka się nawet do pół roku, by odebrać dopasowaną suknię. Dlatego nie odkładaj tego na ostatnią chwilę. Ważną kwestią jest również budżet, który możesz przeznaczyć na zakup sukni ślubnej. Oprócz tego warto pamiętać o praktycznych rzeczach, które z pewnością przyspieszą proces mieszenia. Niezbędne w tym dniu będą:

  • cielista bielizna, najlepiej ze stanikiem z odpinanymi ramiączkami,
  • rajstopy cieliste lub zakolanówki,
  • wygodna para butów,
  • delikatny makijaż i świeża fryzura.

Pamiętaj, by nie zamykać się na nowe propozycje! Dzięki temu, że zmierzysz wiele krojów i fasonów, będziesz w stanie wybrać suknię ślubną jak ze swoich marzeń.

Poprzedni artykułNastepny artykuł