Sukienka na lato do pracy 2142

Letnia pora to idealny czas na noszenie zwiewnych sukienek, modnych sandałek i rozpuszczonych włosów. Niestety jednak nie zawsze możemy zdecydować się na taki ubiór, gdy w planach mamy udanie się do pracy. Niezależnie od tego jakie stanowisko obejmujemy, nasz wygląd powinien być nienaganny, a my same ubrane stosownie do sytuacji. Zatem jakie modele sukienek będą idealne do pracy?

Sukienka do biura na lato

Sukienka dla wielu kobiet stanowi podstawę ich garderoby. Nie wyobrażają sobie codziennej stylizacji bez ubrania idealnie skrojonej sukienki, w której czują się niezwykle kobieco i pewnie siebie. Lato niestety nie zwalnia żadnego z pracowników ze zrezygnowania z dress codu dlatego, jeśli Twoje wytyczne są bardzo rygorystyczne – Ty musisz być gotowa na ich przestrzeganie.

Każde ze stanowisk wymaga innego stroju, z tego też względu na inny strój może pozwolić sobie szefowa dużej firmy, młoda stażystka w prywatnej firmie oraz pracownica w banku. W dużej mierze na nasz wygląd w pracy wpływa również kontakt z klientami. Im bardziej odpowiedzialne stanowisko, tym bardziej reprezentatywny powinien być nasz wygląd. Dlatego też zapomnij o sukienkach z głębokim dekoltem oraz krótkich mini.

Klasyczna sukienka do pracy

Do tych najbardziej klasycznych modeli zaliczyć można oczywiście sukienki ołówkowe o delikatnie zaokrąglonym dekolcie i dopasowanym fasonie. Panie o nieco zaokrąglonej sylwetce powinny dopasować do tego typu kreacji bieliznę wyszczuplającą.

Idealna sukienka do pracy powinna być jednocześnie skromna oraz elegancka. W lecie możesz zrezygnować z ciemnych kolorów, a postawić na błękity, jasne odcienie zieleni oraz decydować się na desenie kwiatowe.

Zwiewna sukienka do pracy

Zwiewne sukienki to must have w letniej garderobie, ponieważ dzięki nim żaden upał nie jest, aż tak bardzo dokuczliwy jak mogłoby się wydawać. Nie oznacza to, jednak, że każdy model tego typu sukienki możemy ubrać do biura. Z jakich modeli lepiej zrezygnować? Przede wszystkim tych na cienkich ramiączkach lub o bardzo obcisłym kroju. Zwróć również uwagę na dekolt, odsłonięte plecy oraz długość takiej sukienki. Jeśli w Twoim biurze klima latem chodzi przez cały dzień, warto wziąć ze sobą marynarkę, którą narzucimy, gdy tylko zrobi się nam chłodniej.

Oczywiście sama sukienka to nie wszystko, schludnie uczesane włosy, delikatny makijaż oraz biżuteria sprawią, że będziemy prezentować się niezwykle kobieco i profesjonalnie.

Poprzedni artykułNastepny artykuł