Sukienka dla gruszki 965

sukienka dla gruszki

Aby dobrze dobrać sukienkę, warto najpierw określić swoją figurę. Wtedy łatwiej wybrać odpowiedni krój, kolor i nieodzowne dodatki kreacji. Każdy rodzaj budowy ciała ma swoją nazwę. Jedną z bardziej wdzięcznych stanowi figura gruszki. I to właśńie jej poświęcamy niniejszy wpis.

Jesteś „gruszką”? Zobacz, w co się ubrać!

Co charakteryzuje gruszkę?

Można by dowcipnie napisać, że gruszkę charakteryzuje słodko-kwaśny i rześki smak. Ale żarty na bok, bo to przecież poważny temat. Być może niektóre spośród nas są „gruszkami” i nawet o tym nie wiedzą? Tym bardziej przybliżmy ten rodzaj sylwetki.

Stosunkowo łatwo ją odróżnić i opisać. Kształt ten cechują zaokrąglone czy wręcz rozłożyste biodra, stosunkowo obfite uda i pełne pośladki. Wówczas barki wyglądają na bardzo wąskie.

Taka więc jest nasza „gruszka”. Jaką by więc jej dobrać sukienkę? Przede wszystkim należy uwydatnić jej walory i nieco zamaskować mankamenty – zasada ta, nawiasem mówiąc, sprawdza się przy każdym typie sylwetki.

Zatem… do dzieła!

Podkreśl górę sylwetki

Głównym naszym zadaniem będzie wyeksponowanie górnych części ciała i będziemy kładły nacisk zwłaszcza na barki, ramiona oraz dekolt. Czemu tak robimy? Chodzi bowiem o to, aby odwrócić spojrzenie od dolnych partii, w szczególności pupy oraz bioder.

Istotne więc, aby góra sukienki obfitowała w wyraziste nadruki ,czyli że nie jakieś drobne desenie, ale raczej konkretne wzory. Mogą to być na przykład pokaźne kropki. Wówczas nasza klatka piersiowa oraz barki wydadzą się szersze. Cóż, iluzje optyczne w dziedzinie mody odgrywają bardzo poważną rolę?

Kwestia dekoltu

Co jeszcze możemy w tym kierunku zrobić? Zrezygnujmy ze skromnych, ledwie zarysowanych dekoltów. A zwróćmy się w stronę tych w serek lub w kształcie serca, aby wyeksponować biust. Nieraz sprawdzi się suknia bez ramiączek, która dodatkowo podkreśli linię ramion.

Tym niemniej, nie każda z nas lubi tak śmiałe stylizacje, dlatego przede wszystkim kierujmy się też osobistymi upodobaniami, aby nie czuć się później źle w „narzuconej” stylówce.

Kolor sukienki

Doradzamy ciemniejsze kolory. Jeśli nie czarne, to na przykład brązy czy odcienie szarości – gdyż wyszczuplą nas optycznie.

Dodatki

Jeśli chcemy się prezentować szałowo, to nie możemy rezygnować z dodatków, choćby skromnych. Także i tutaj przekierujmy uwagę na nasz tors. Dobrym rozwiązaniem będą naszyjniki, na przykład duże i kolorowe korale. Równocześnie zrezygnujmy z akcesoriów, które w jakikolwiek sposób przyciągają uwagę w stronę bioder. Dlatego rzucające się w oczy paski nie będą najlepszym rozwiązaniem.

Poprzedni artykułNastepny artykuł