Sukienka dla druhny – jak wybrać? 860

Uroczystość zaślubin to wyjątkowy dzień nie tylko dla młodej pary, ale również dla wszystkich zaproszonych gości. Ważnymi postaciami podczas ślubu i wesela są druhny i drużbowie, dlatego jeśli zostałaś wybrana na jedną z nich ten wpis jest dla ciebie.

Długość, kolor, krój i rękaw – możliwości jest wiele, dlatego warto przemyśleć każdy z wariantów przed wyborem idealnej sukienki. Jeśli panna młoda nie wyznaczyła konkretnego kroju i koloru sukienki dla druhny, musisz pamiętać o kilku zasadach, by nie popełnić faux pas.

Stylizacja dla druhny

Rola druhny podczas wesela jest bardzo ważna. Reprezentuje ona parę młodą, a do jej głównych zadań należy dobra zabawa. Pierwsza powinna wchodzić na parkiet i ostatnia z niego schodzić. Na druhny wybierane są zazwyczaj przyjaciółki, kuzynki i siostry. Oprócz pomocy w przygotowaniach do wielkiego dnia, bardzo często niosą welon i stoją obok panny młodej w trakcie ceremonii.

Sukienka dla druhny powinna być dobrana tak, by podkreślała wagę wydarzenia. Inspiracją do wyboru kreacji dla druhen mogą być wesela w stylu amerykańskim, gdzie wszystkie kobiety mają tę samą kreację.

Wybór sukienki dla druhny

Przed zakupem idealnej sukni dla druhny musisz dowiedzieć się przede wszystkim jaki charakter ma ceremonia, czy jako druhna będziesz miała jakieś obowiązki i przede wszystkim jaki gust ma panna młoda. W końcu to jej dzień i wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.

Ile druhen na weselu?

Wybór liczby druhen jest rzeczą indywidualną. Niezależnie od tego, czy na ślubie będzie orszak druhen, czy tylko jedna, sukienki muszą ze sobą współgrać. Ich kolor powinien być w zbliżonych odcieniach, a styl kreacji odpowiadać charakterowi ceremonii.

Jaki kolor sukienki dla druhny?

Podstawowa zasada w doborze kolorów dla druhny oznacza wykluczenie bieli, czerni i beżu. Jasne odcienie zarezerwowane są dla panny młodej, natomiast dla wielu czerni nie wypada ubierać na ślub, ponieważ kojarzy on się z żałobą. Problematycznym kolorem są również czerwienie, które w niektórych sytuacjach mogą wyglądać zbyt krzykliwie. Zrezygnuj również z mocnych wzorów i głębokich dekoltów. Najważniejsze, by Twoja kreacja nie odwracała uwagi od panny młodej.

Odpowiednimi kolorami dla druhny będą delikatne pastele. Błękit, róż i fiolet to odpowiednie odcienie dla młodych kobiet. W przypadku orszaku druhen proponujemy odcienie fuksji, zieleni lub granatu. Jasna suknia narzeczonej będzie się wyróżniać na tle tych kolorów.

Długość sukienki dla druhny

Sukienka dla druhny nie może być przede wszystkim za krótka. Bezpiecznymi długościami są te do kolan, midi lub maxi. Komfort i wygoda powinny być głównym wyznacznikiem przy wyborze sukienki dla druhny.

Wzór i krój sukienki dla druhny

Tłem dla panny młodej są jej druhny, dlatego wszystkie kreacje powinny być dobrane na podstawie gustu młodej pary i tego w czym same się najlepiej czujemy. Całość musi tworzyć spójny obrazek.

Do najmodniejszych kreacji należą długie sukienki z rozcięciem z boku. Eleganckie i bardzo kobiece, pięknie prezentują się ze złotymi lub czerwonymi szpilkami. Rozkloszowane modele są w stanie ładnie podkreślić talię i zakryć kilka mankamentów. Gładkie sukienki są uniwersalne dlatego łatwo dobrać do nich dodatki i skomponować piękną weselną stylizację. Delikatne kwiatowe printy, koronki i pliski to odpowiednie kroje i wzory dla sukienek dla druhen.

Poprzedni artykułNastepny artykuł