Sukienka dla Cioci-Kloci – w czym jej będzie do twarzy? 1091

sukienka dla cioci kloci

Już niejeden raz wspominałyśmy, ze sukienki są dla każdej kobiety. Nie gra tutaj roli ani wiek, ani waga, ani cechy charakteru. Trzeba tylko dobrze utrafić z krojem czy kolorem przyodzienia. Dzisiaj więc zastanowimy się, w co ubrać poczciwą Ciocię-Klocię.

Kim jest Ciocia-Klocia

Najpierw może wyjaśnijmy, kim tak właściwie jest bohaterka niniejszego artykułu. Trudno znaleźć w tym względzie obfite źródło informacji, gdyż są one rozsiane w różnych miejscach. Jeśli posłużymy się wyszukiwarką internetową, to w mig otrzymamy kilka rezultatów.

Ciocia-Klocia w literaturze

Jeden z tropów jest literacki. Ciocia-Klocia to bowiem m.in. króciutki utwór fabularyzowany pióra legendarnego de Maupassanta. Przeczytałyśmy go w kilka minut z niemałym zainteresowaniem i – czego by nie pisać – także wzruszeniem ściskającym gardło. To historia o podeszłej dość kobiecie, którą narrator z perspektywy dziecka nazywa Ciocią-Klocią. Nie odznacza się olśniewającą urodą, wszakże jej oblicze zdobi dość wybujały zarost. Tym niemniej jest niezwykle poczciwa. Młodemu chłopcu opowiada na pozór mało interesujące historie, w których tkwi jakiś niezgłębiony dramatyzm.

Malec przywiązuje się do owej pani, która dorabia jako szwaczka w domu jego rodziców. Pewnego razu zastaję ją martwą. Wtedy też poznaje jej historię. Niegdyś była piękna, lecz swoją wierność miłości przypłaciła trwałym kalectwem.

Namieńmy tu, że sposób jej ubierania się nie został tu opisany. Możemy więc jedynie snuć domysły.

Sukienka Cioci-Kloci na popularnym portalu

Inną Ciocię-Klocię spotykamy na popularnym portalu społecznościowym, w którym dzielimy się zdjęciami nas samych bądź posiłków, które wytrwale konsumujemy. Otóż jedna z pań pochwaliła się przyodzieniem, które całkiem trafnie nazwała „sukienką Cioci-Kloci”. To w gruncie rzeczy gustowna garderoba. Choć trzeba też przyznać – że nieco staroświecka, ale jak na stereotypową Ciocię-Klocię przystało. Nie odsłania specjalnie nóg czy ramion, jest raczej luźna; zapina się ją na guziki. Nie „krzyczy” deseniami czy kolorystyką, utrzymana jest w spokojnych tonach.

Równocześnie także ze względu na swą staroświeckość – której nie sposób nie zauważyć – ma w sobie dużo wdzięku i jest po prostu kobieca.

Poprzedni artykułNastepny artykuł