Biurowy dress code 956

Dress code każdemu kojarzy się z regułami, które należy przestrzegać. Oznacza to nie tylko konkretne kroje, ale również stroje mogące określić naszą funkcję oraz dane stanowisko. Biura są miejscem, w którym każdego obowiązują pewne zasady, a ich nieprzestrzeganie może nieść ze sobą ogromne konsekwencje. W przypadku mężczyzn biurowy dress code związany jest z marynarką, eleganckimi spodniami oraz koszulą. Jeśli chodzi o kobiety mają one zdecydowanie większe pole do manewru. Dobrym wyborem będą zarówno spodnie garniturowe, spódnica ołówkowa oraz sukienka. I to na tym ostatnim elemencie się dzisiaj szczególnie skupimy.

Dress code w pracy

Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że często nasze miejsce pracy ma bardzo duży wpływ na to jak się ubieramy na codzień. Kobiety pracujące w dużych korporacjach wiedzą, że obowiązuje je biurowy dress code, którego muszą przestrzegać. Oznacza to, że ich strój musi być elegancki, minimalistyczny i neutralny, ale absolutnie nie musi być nudny. W tym artykule pokażemy wam, że nawet najprostsza sukienka może prezentować się jak strój od znanego projektanta.

Dress code – sukienki

Nie ma chyba bardziej klasycznego i eleganckiego stroju niż sukienka. W zależności od naszej figury i rozmiaru, możemy dobrać jej krój i wzór tak, by podkreślała nasze atuty, a wszystkie mankamenty redukowała. Pamiętajmy, że sukienka do biura nie powinna być zbyt krzykliwa. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie dobranie do neutralnej kolorystycznie kreacji butów w nieco żywszym odcieniu. W głównej mierze to co możemy mieć na sobie zależy od naszego pracodawcy. Jeśli zgadza się on na inne odcienie niż błękit, szarość i beże, zdecyduj się na mocną zieleń lub pastelowe odcienie różowego.

Zwróćmy uwagę na to, czy nasza sukienka nie jest zbyt krótka lub nieformalna. Idealna długość powinna sięgać do kolan lub do połowy łydki. Głębokie dekolty i cienkie ramiączka zostawmy na spotkania z przyjaciółmi. Do pracy postarajmy się mieć niewielki dekolt w łódkę i osłonięte ramiona.

Strój do pracy nie musi oznaczać koszul zapiętych po samą szyję i stroju niczym pensjonarka, jednak pamiętajmy by kobiecość podkreślać w inny sposób niż wyzywającym strojem.

Poprzedni artykułNastepny artykuł